ul. Wilków Morskich 17-19                            os. Centrum E 19/23
60-480 Poznań                                             31-934 Kraków


Numer konta:
BZ WBK S.A. 15 1090 1463 0000 0000 4603 3245

Realizując wpłaty nie zapominajcie podać tytułu wpłaty i numeru żagla. Roczna składka wynosi 50zł.EuropeNews:

Mistrzostwa Masters 2013Żeglarski Ludowy Klub Sportowy zaprasza w dniach 5-6 października 2013r. do Kiekrza na Mistrzostwa Masters 2013 w klasie Europa.
Zawiadomienie o regatach


Memoriał Bolesława Knasieckiego 2013W Kalendarzu imprez klasy Europa znajduje się błąd, Memoriał Bolesława Knasieckiego odbędzie się w dniach 21-23.06


Poznański Puchar Klas 2013Poniżej znajdują się wyniki Poznańskiego Pucharu Klas 2013


Poznański Puchar Klas 2013 - Wyniki
Mistrzostwa Europy i Świata - informacjeWszystkich zainteresowanych wyjazdem na Mistrzostwa Europy Juniorów oraz Mistrzostwa Świata Seniorów zapraszamy do zapoznania się z poniższym komunikatem.


Komunikat
Zawiadomienie o regatach "Puchar Warszawy"W dniach 8-9.06 na zalewie zegrzyńskim odbędą się regaty "Puchar Warszawy", wszystkich serdecznie zapraszamy !


Zawiadomienie "Puchar Warszawy"
Zawiadomienia o MŚ i MEJPoniżej zawiadomienia o MŚ i MEJ, więcej szczegółowych informacji wkrótce


Mistrzostwa Świata
Mistrzostwa Europy Juniorów
Wiosenny Wolsztyn i Puchar JKWW miniony weekend Majowy żelgarze klasy Europa ścigali się najpierw w Wolsztynie, gdzie najlepszym zawodnikiem okazał się Łukasz Włoch z KŻ Mewa, dominując w większości wyścigów. Dzień po zakończonych regatach zawodnicy stawili się w Poznaniu, by wystartować w Wiosennym Pucharze JKW. Niestety w Poznaniu pogoda nie rozpieszczała Europowiczów, pierwszego dnia nie udało sie rozegrać żadnego z zaplanowanych wyścigów. Drugiego dnia regat nad jezioro kierskie zawitało więcej wiatru i regaty mogły się odbyć. W wszystkich 3 rozegranych wyścigach wygrał Marek Kaczmarek z JKW Poznań. Pełne wyniki znajdują się poniżej


Wyniki Wiosennego Pucharu JKW
Wyniki Wiosennego Wolsztyna
Koszulki PSKEProsimy wszystkich członków PSKE o podanie rozmiaru koszulki S M L XL , celem zamówienia odpowiednich rozmiarów. Przypominamy że jeden egzemplarz przysługuje bezpłatnie osobom, które opłaciły składkę za 2012 rok w ramach "upominku", natomiast za każda kolejna koszulka kosztuje 30zł. Termin przysyłania zamówień przez członków PSKE mija z dniem 16 marca 2013r. Po tej dacie osobą które nie podały swoich rozmiarów zostaną automatycznie zamówione koszulki rozmiaru L, więc prosimy o wcześniejsze zadeklarowanie wielkości koszulki.

Informację dotyczącą rozmiarów koszulek prosimy wysyłać mailowo Szymonowi Rubanowi na jego maila: hakik@wp.pl


Rozmiary Koszulek
Wzór Koszulki
Kalendarz oraz Regulamin Pucharu Polski 2013Gotowe i zatwierdzone przez zarząd Polskiego Stowarzyszenia Klasy Europa są już Regulamin i Kalendarz Pucharu Polski 2013. Jako zarząd postanowiliśmy wykreślić z Pucharu Polski 2013 imprezy odbywające się w Gdynii. Na 2013 rok jest to decyzja ostateczna, jednak nie wykluczamy powrotu wspomnianych imprez w kolejnych latach. Poniżej do pobrania Kalendarz oraz Regulamin Pucharu Polski 2013.


kalendarz imprez klasy Europa 2013
Regulamin Pucharu Polski 2013 w klasie Europa

Puchar Polski 2012 + Składki


Puchar Polski 2012 został podliczony ! Pierwsze trzy miejsca wyglądają następująco:

1) Marek Kaczmarek JKW Poznań 359 pkt
2) Błażej Przygórzewski AZS Poznań 351 pkt
3) Łukasz Włoch KŻ Mewa Poznań 336,5 pkt

Szczególnie chcielibyśmy również pogratulować Joannie Małyszce, która w roku 2012 odwiedziła aż 13 imprez Pucharu Polski, to o 2 imprezy więcej od drugiego Łukasza i aż 4 więcej od trzeciego Błażeja. Wierzymy, że jej zapał nie opadnie, a zdobyte doświadczenie pomoże jej w osiąganiu jeszcze lepszych rezultatów !

Poniżej pełen Puchar Polski wraz z naniesionymi składkami poniżej:

Puchar Polski 2012

Błażej
Pierwszy Puchar Warszawy


W miniony weekend odbyła się pierwsza edycja Pucharu Warszawy nad zalewem Zegrzyńskim. Akwen ten dawno nie widział regat Europy stąd też dla żeglarzy naszej klasy było to nowe doświadczenie. Po 2 dniach walki i emocjonującym ostatnim wyścigu przepiękny, przechodni puchar powędrował do Błażeja Przygórzewskiego, który posiadał tą samą ilość punnktów co Łukasz Włoch, jednak ten pierwszy zawodnik dopłynął na pierwszej pozycji w 3 wyścigach tych regat i to przeważyło o jego zwycięstwie. Trzecie miejsce zajęła Nicole Rydz z Gdyni. Wszystkim gratulujemy !

Wyniki Puchar Warszawy 2012


Nasza Reprezentacja na ME i MŚ !


Poniewaz w tym roku liczbe chętnych była mniejsza niż miejsc, dokonalismy zgłoszeń na MŚ i MEJ
Nasza reprezentacja to:
MS:
Nicole Rydz
Łukasz Włoch
Jeremi Zimny

MEJ:
Ola Kachlicka
Asia Małyszka
Ewa Pawlaczyk
Ewa Płaszczyca
Nicole Rydz
Martyna Strauchmann
Igor Derwich
Marek Kaczmarek
Bartosz Ptak
Łukasz Włoch
Jeremi Zimny
Robert Jarocki

Życzymy powodzenia!Puchar PZŻ 2012


W niedzielę zakończyły się regaty o puchar Polskiego związku żeglarskiego w klasie Europa. Piewrszy dzień przywitał nas wiatrem o sile 3-4 w skali Beauforta, na wodzie byliśmy bardzo długo, do portu wróciliśmy około 17, zaraz po skończonym 4 wyścigu. Drugiego dnia przy nieco słabszym wietrze zostały rozegrane 3 wyścigi, by ostatniego dnia zejść na wodę tylko na jeden wyścig, który był najciekawszy z wszystkich. Po 3 próbach wsytartowania w końcu pojawiła się czarna flaga na komisji sędziowskiej. Czarna flaga jednak nie ostudziła ambicji naszych startujących i aż 4 z nich otrzymało karę BFD za faulstart w tym biegu. Ostatecznie najlepszym żeglarzem okazał się Marek Kaczmarek z JKW Poznań przed Łukaszem Włochem i Jerzym Sztykiem

Wyniki Puchar PZŻ 2012


Zawiadomienia: Nord Cup i Puchar Zbąszynia 2012


Poniżej znajdują się zawiadomienia do regat Nord Cup oraz Puchar Zbąszynia 2012. Do regat Nord Cup warto zgłosić się przed 20.06, ponieważ jest niższa stawka wpisowego.

Nord Cup 2012
Puchar Zbąszynia 2012Puchar Klas 2012


Zakończył się Puchar Klas organizowany przez LKS Poznań. Żeglowaliśmy przy bardzo zmiennych warunkach i temperaturze, w sobotę było bezwietrznie, słonecznie, a temperatura wynosiła 25 stopni, za to w niedzielę padał deszcz i było zdecydowanie zimniej, 10 stopni, za to był w miarę stabilny, umiarkowany wiatr.

Regaty wygrał Łukasz Włoch z KŻ Mewa przed Błażejem Przygórzewskim i Kasią Pic z AZS Poznań, bardzo cieszy nas obecność na regatach 5 młodych zawodników z Niemiec, którzy przyjechali do nas podszlifować swoje umiejętności przed MEJ. Najlepszy z nich Christoph zajął 5 miejsce. Postaram się być z nimi w kontakcie i zaprosić ich na więcej imprez w Polsce.

Wyniki:
Puchar Klas


Błażej
Prośba o pomoc przy pomiarach do MŚ i ME


Dear All,

In last years General Meeting in Gravedona we discussed the problems and the wanted qualities of our measurements at the main events.
It was stated, that the finally reached quality mainly depends on the affordable manpower.
It was also sated, that we together with most hosting clubs have problems doing well.

So we voted,or at least agreed, that the Class, and so the participating nations,
should enter and help with entering additional own people in the procedure.

So we think that the bigger nations should nominate two or more and the smaller ones one person to assist.

It would be nice to get qualified measurers, but that is no obligation.
What we need are just people with only one thumb at each hand and able to work for some hours.
It would be a great help if these people are present in the afternoon before measurement starts to be trained about what to do.
It is easy to learn.

Actually measurements are scheduled for WC Escala 17 – 18. 7. 2012
and EYC Riva 29 – 30. 7. 2012.
To prepare and to see how it will work it would be helpful if you could mail us your decisions and if possible give us some names.

Thank you

International Europe Class Union

Jarek Plaszczyca, Vice President Technical
Mail: jarek.plaszczyca@gmail.com

Niki Nocke. Class Chief Measurer
Mail: niki.nocke@web.dePodsumowanie Pucharu Polski 2011W miniony weekend ostatecznie został podsumowany Puchar Polski 2011. Puchary w odpowiednich kategoriach powędrowały do:

Klasyfikacja OPEN
1) Marek Kaczmarek
2) Jan Pic
3) Jeremi Zimny
4) Błażej Przygórzewski
5) Łukasz Włoch
6) Szymon Wierzbicki

Klasyfikacka KOBIET
1) Ewa Pawlaczyk

Klasyfikacja JUNIOREK
1) Ewa Pawlaczyk
2) Martyna Strauchmann
3) Monika Woźna

Klasyfikacja Juniorów
1) Marek Kaczmarek
2) Jeremi Zimny
3) Łukasz Włoch

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Pucharze Polski 2012


Błażej


Komunikat związany z MŚ i MEJ 2012


Wszystkich zainteresowanych takimi imprezami jak:

- Open week przed MŚ
- MŚ
- MEJ
- MEM

prosimy o przeczytanie tego Komunikatu
Długi "wiosenny" Weekend


29 kwietnia zakończył się wietrzny Wiosenny Puchar w Wolsztynie, pogoda bardziej przypominała letnią niż wiosenną, było gorąco i na szczęście naszych zawodników wietrznie, w niedzielę do 4 w skali Beaufort'a. Markowi Kaczmarkowi nie udało się wygrać ostatniego biegu, co dawałoby mu zwycięstwo w regatach, pierwsze miejsce zajął dobrze znający ten akwen, zawodnik WKŻ Wolsztyn Jeremi Zimny

Dzisiaj (1.05) zostały rozegrane ostatnie dwa biegi Wiosennego Pucharu JKW. Warunki wietrzne podczas tych regat były trudne, z dużą ilością krótkich zmian. Ostatecznie triumfowała Kasia Pic przed zawodniczką z Gdyni Rydz Nicole, a trzecie miejsce zajął Jeremi Zimny.

Wyniki:
Wiosenny Puchar JKW
Wiosenny Puchar WolsztynaZawiadomienie o regatach: Puchar Warszawy


W dniach 9.06 - 10.06na zalewie zegrzyńskim odbędzie się pierwsza edycja regat Pucharu Warszawy. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w linku poniżej. Zainteresowanych, którzy chcą mieć zorganizowane zakwaterowanie na miejscu prosimy o zgłaszanie się możliwie jak najszybciej do Szymona Rubana na mail: pucharwarszawy@wp.pl

Zawiadomienie
Otwarcie sezonu 2012!


Za nami dwie imprezy otwierające sezon żeglarski w klasie Europa. 14-15.04 w Rybniku oraz 21.04 na jeziorze kierskim. Miejmy nadzieję, że niska frekwencja tych regat szybko poprawi się na kolejnych imprezach. Poniżej zamieszczam wyniki.

Wyniki Rybnik
Wyniki Kiekrz


BłażejVintage Yachting Games 2012


Od 7 do 15 lipca na włoskim jeziorze Como odbędą się prestiżowe regaty Vintage Yachting Games 2012. Impreza rozgrywana jest w klasach, które w przeszłości występowały na Igrzyskach olimpijskich. W przypadku Europy są 2 miejsca dla Mężczyzn i 2 miejsca dla Kobiet z każdego kraju. Imprezą eliminacyjną będzie:
- Puchar JKW 30.04-1.05.2012, lub w przypadku nie uznania regat za ważne:
- Puchar PZŻ 25-2.05.2012
Osoby zainteresowane wyjazdem na te regaty proszone są o kontakt do Janka Pica na maila pol53@poczta.onet.pl

Więcej informacji w linku zamieszczonym poniżej:

Vintage Yachting Games 2012
Trening na Gardzie


Jak co roku nasi koledzy z Dani przeprowadzają międzynarodowy trening na Gardzie połączony z regatami. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 31.03 - 7.04.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie klikając w poniższy link:

Trening na gardzie 2012Zebranie PSKE, Puchar Polski 2012, Kalendarz 2012


W niedzielę 15 stycznia odbyło się zebranie zarządu PSKE. Główne zmiany to:
1) Został ustalony Kalendarz na 2012 rok
2) zostało dokonanych kilka zmian w Regulaminie Pucharu Polski, od tego roku kategoria open będzie mocniej faworyzowana, dodana została również nagroda dla najlepszego klubu.
3) Zostały wyznaczone nowe imprezy eliminacyjne do MEJ i MŚ
Regulamin oraz Kalendarz w różnych formatach znajdują się poniżej:

Regulamin PP 2012 w doc
Regulamin PP 2012 w pdf
Kalendarz 2012 w docx
Kalendarz 2012 w pdf


Ważna informacja dotycząca Regat w Warszawie!


W związku z odbywającymi się regatami na Zalewie Zegrzyńskim w Warszawie (9-10.06.2012) oraz koniecznością zarezerwowania noclegów dla zawodników i ich trenerów, prosimy o przesłanie wiadomości na adres pol53@poczta.onet.pl i zamieszczenie w niej następujących informacji: Imię, Nazwisko i reprezentowany przez zawodnika klub. Osoby, które nie uprzedzą o zamiarze przyjazdu na regaty mogą mieć problem ze znalezieniem noclegu na własną rękę, gdyż równolegle odbywają się regaty jachtów kabinowych.
Liczymy na szybką reakcję ze strony zawodników i trenerów.

Pozdrawiamy,

Polskie Stowarzyszenie Klasy Europa
Nowe Regaty w Warszawie od 2012 roku !


Dzięki olbrzymiej pomocy naszego kolegi z Warszawy Szymona Rubana udało się ruszyć temat organizacji regat na zalewie Zegrzyńskim, a nazywać się będą "Puchar Warszawy kl. Europa , OK Dinghy , Hornet"
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to regaty odbędą się w dogodnym terminie 9-10.06.2012, na 2 tygodnie po Pucharze PZŻ i 2 tygodnie przed regatami w Kilonii.

Zarząd PSKE bardzo dziękuje Szymonowi za pomoc. Mamy nadzieję, że ragaty na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez klasy Europa.
Oficjalny Puchar Polski 2011


Po wielu trudach udało nam się w końcu zakończyć pracę nad Pucharem Polski, który podsumowuje zmagania zawodników w sezonie 2011.

Zgodnie z regulaminem osoby, które nie zapłaciły składki członkowskiej nie są wliczane do Pucharu.

Oficjalny Puchar Polski 2011
Jesienny Puchar Wolsztyna!


W miniony weekend odbyły się regaty, które zbliżają nas do końca sezonu 2011.
W regatach wystartowało 19 zawodniów klasy Europa. Wiatr od początku był dla naszej ambitnej Komisji bardzo słaby, nierówny i, pomimo dużych starań Komisji Sędziowskiej, pierwszego dnia nie udało się rozegrać żadnego z zaplanowanych biegów. Wieczorem odbyła się trdycyjnie impreza, w której żeglarze startujący w regatach chętnie wzięli udział. Drugiego dnia Jezioro niedaleko Wolsztyna przywitało nas nieco lepszymi warunkami wietrznymi i tym razem udało nam się wystartować w trzech biegach. Warunki były zmienne i trudne do przewidzenia dla przyjezdnych, stąd nie dziwi nas bardzo dobre biegi i zwycięstwo żeglarza z klubu Wolsztyńskiego Igora Derwicha, serdecznie gratulujemy !


Wyniki Wolsztyn


BłażejMistrzostwa Polski 2011 + zebranie


Na tegorocznych mistrzostwach Polski wzięło udział łącznie 40 zawodników, regaty miały miejsce w Gdyni przy słabym, relatywnie zmiennym wietrze (jak na akwen morski). Pełną relację możecie przeczytać na naszej stronie na facebooku.

Podczas tegorocznych MP odbyło się jak co roku zebranie PSKE, oto co się na nim działo:
1) wybranie przewodniczącego zebrania - Zbigniew Kachlicki.
2) Podsumowanie MEJ i MŚS
3) wybór sekretarza - Błażej Przygórzewski.
4) Podsumowanie sezonu przez Jarka Płaszczycę
Jarek podał również plany imprez międzynarodowych na najbliższe lata:
MŚ 2012 - Hiszpania, Sierpień
MEJ 2012 - Włochy, Garda
po MEJ MŚ mastersów.
MŚ 2013 - Dania
MEJ 2013 - Brest, Francja
zmiany w przepisach klasowych:
- dolny bryt żagla może byc wykonany z innego materiału niż reszta żagla (inne klasy już wcześniej dopuściły tego typu zabiegi).
- trzeba mieć teraz kamizelkę podczas wyścigów klasy Europa (wcześniej przepis w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach zniknął z przepisów klasowych)
5) Podliczenie finansowe sezonu skarbnika PSKE Grzegorza Sierpkowskiego.
6) Podsumowanie sezonu ze strony prowadzenia Strony PSKE.pl i strony na facebooku przez Błażeja Przygórzewskiego
7) Podsuowanie MEJ MŚ i M Mastersów przez Sławka Kaczmarka
8) Podsumowanie komisji rewizyjnej przez przewodniczącego kr Przemysława Małyszkę
9) Propozycja zorganizowania MEJ/MŚS w 2014 podsunięta przez Jarosława Płaszczycę.
10) Zarząd rozpatrzy pomysł zorganizowania dużej, międzynarodowej imprezy podczas własnych zebrań.
11) Naklejki PSKE od roku 2012 będzie wykonywać non profit Szymon Ruban, zawodnik Europy.
12) Propozycja jednolitych kurtek PSKE podsunięta przez Sławka Kaczmarka
13) Od nowego roku na stronie PSKE i Facebooku będą się pojawiać informacje o zgrupowaniach kadr Europy, tak by zawodnicy z innych mist mogli bez problemu w nich uczestniczyć.
14) Szymon Ruban zaproponował zorganizowanie imprezy klasy Europa w Warszawie na Zalewie Zegrzyńskim. PSKE postara się dołączyć Europę do innej impezy rozgrywanej w tym miejscu.
15) Zbigniew Kachlicki uroczyście zakończył zebranie i życzył zawodnikom powodzenia w ostatnim dniu MP.


Pełne wyniki MP

BłażejWalne Zebranie Polskiego Stowarzyszenia Klasy Europa


Walne Zebranie PSKE odbędzie się jak w ubiegłych latach podczas Mistrzostw Polski. Dokładny termin i miejsce zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń w piątek nie później niż 30 min po zakończeniu czasu protestowego.

Prosimy o pojawienie się na zebraniu i do zobaczenia !


Mistrzostwa Świata Seniorów 2011


Czworo naszych reprezentantów brało udzial w Mistrzostwach Świata, a byli to: Ewa Płaszczyca Marek Kaczmarek, Łukasz Włoch oraz Jeremi Zimny. Po rozegraniu 5 biegów odbył się podział na grupę złotą i srebrną, z trzech Polaków do złotej grupy udało sie zakwalifikować Markowi Kaczmarkowi z JKW Poznań, gratulujemy mu serdecznie, bo przy tej stwace doświadczonych i przeważnie starszych zawodnikach nie jest to takie łatwe. Łukasz i Jeremi po podziale na grupy ścigali się w srebrnej grupie. Dziewczyny ścigały się od początku w jednej grupie, więc w przypadku Ewy nie było żadnego podziału.

Po jeszcze 3 biegach, w złotych i srebrnych flotach, było już wiadome kto wygrał. Ostatecznie triumfował Tobias Hemdorff z Dani, srebro przypadło Garardowi z Hiszpani, a brąz otrzymał Szwed Carl. Szwedzi na tych Mistrzostwach radzili sobie doskonale, w pierwszej dziesiątce uplasowało się aż siedmioro reprezentantów z tego kraju ! Marek, pierwszy z Polaków, skończył zmagania na 38 miejscu w grupie złotej, następny był Łukasz, 19 w grupie srebrnej (Łukasz lepiej radził sobie po podziale na grupy, gratulacje), Jeremi ostatecznie zakonczył zmagania na 24 miejscu, również w grupie srebrnej, a Ewa skończyła regaty na 67 miejscu wsród kobiet.


Bardzo się cieszymy, że czwórka trójka reprezentowała nasz kraj, na pewno wynieśli wiele doświadczeń z ściagania się z żeglarzami z innych krajów i za rok zaprezentują się jeszcze lepiej na następnych mistrzostwach.

Pełne wyniki:

kobiety
mezczyzni

Jeszcze raz gratulujemy naszym zawodnikom !BłażejMistrzostwa Europy Juniorów 2011


Dzień 1:
rozegrano 3 wyscigi, wiatr słaby, w tych warunkach bardzo dobrze poradziły sobie dziewczyny, które już na polskich wodach pokazały, że potrafią żeglować w tych warunkach. Chłopacy też sobie radzili, ale nie tak dobrze jak dziewczyny ;)


Dzień 2:
Rozwiało się do 4SB, sporo faulstartów na czarnej fladze mocno pogorszyło wyniki naszej reprezentacji. Jeremi otrzymał dwie, Marek, Ewa Pawlaczyk, Ewa Płaszczyca, Szymon, Łukasz, Igor, Ola, Nicole po jednej czarnej fladze.


Dzień 3:
Z powodu problemów z przeprowadzeniem biegów pierwszy odbył się dopiero o 15, wieczorem zawodnicy zjedli kolację na jachcie "Passat", mam nadzieję, że im smakowało :P.
Po tym dniu odbył się podział na grupy złote i srebrne dla dziewczyn i chłopaków:
Złota faceci:
Marek, Jeremi i Łukasz
Srebrna faceci:
Igor, Robert i Szymon
Złota dziewczyny:
Nicole, Ewa Płaszczyca i Martyna
Srebrna dziewczyny:
Ewa Pawlaczyk, Monika i Ola


Dzień 4:
Start znowu opóźniony, tym razem o 14 ruszył pierwszy bieg w których rywalizacja najlepszych żeglarzy toczyła się burta w burtę. Nasi reprezentanci mieli ciężką przeprawę w swoich grupach, bowiem do złotych żaden z zawodników nie dostał się na czołowych miejscach, cieszą wysokie lokaty Ewy Pawlaczyk w srebrnej grupie u dziewczyn.


Dzień 5:
Wiało silniej, 5-6SB, w tych warunkach Marek zaliczył 2 dobre biegi w złotej grupie (3 i 4 miejsce), reszta reprezentantów bez większych niespodzianek ;)


Pełne wyniki możecie zobaczyć w zakładce "wyniki"


Trójka naszych reprezentantów: Marek Kaczmarek, Jeremi Zimny oraz Łukasz Włoch udają się na Mistrzostwa świata Seniorów nad Como we Włoszech (5-13.08).


Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Ewa i BłażejGdynia Sailing Days 2011


Regaty Gdynia Sailing Days za nami. Akwen Gdyński, jak to ma w zwyczaju, przywitał nas bardzo trudnymi warunkami. Pierwszego dnia przy bardzo słabym wietrze (i 6 godzinach spędzonych na wodzie) rozegrano 2 biegi, w tych ciężkich warunkach podwójnie wygrała dobrze znająca ten akwen i lubiąca słabe wiatry Nicole z Gdyni. Następnego dnia było cieplej i wietrzniej. W tych bardziej stałych warunkach rozegrano zaplanowane 4 biegi, a na najwyższe lokaty wrócili dobrze znani nam żeglarze Marek Kaczmarek, Jeremi Zimny i Łukasz Włoch, którzy aktualnie wybierają się na Mistrzostwa Europy Juniorów, a niedługo później na Mistrzostwa Świata Seniorów. Ostatniego dnia wiało i padało, a pomiędzy pierwszym a drugim biegiem znowu była spora przerwa z uwagi na zagrożenie przed nadchodzącą burzą. W końcu udało się rozegrać ostatni bieg i już było wiadomo kto zwyciężył.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w najbliższych mistrzostwach.

Wyniki Gdynia Sailing Days


BłażejWietrzny Memoriał Bolesława Knasieckiego!


Memoriał Bolesława Knasieckiego za nami, na szczęście naszych żeglarzy, w przeciwieństwie do poprzednich edycji tych regat, nad kiekrz zawitał silny wiatr, momentami osiągający 5 stopni w Skali Beauforta. W tych trudnych warunkach zdecydowanie najlepszy okazał się nasz jak zawsze solidnie pływający żeglarz Marek Kaczmarek z klubu Jacht Klub Wielkopolski. Dodatkowo miało miejsce bardzo sympatyczne zdarzenie, ponieważ Marek był dopingowany przez młodszych żeglarzy ze swojego klubu, bardzo miło było wysłuchiwać okrzyków "Marek, Marek!" ;). Pomimo usprawiedliwionych nieobecności paru żeglarzy nad jeziorem kierskim pojawiło się 20 jachtów, bardzo cieszy nas obecność znajomych z Rybnika oraz znanego nam wszystkim Księdza Jerzego wraz z bratem. Czeka nas teraz krótki odpoczynek, a następnie od piątku do niedzieli ścigamy się na regatach Nord Cup w Gdańsku, po których krótka regeneracja i regaty Gdynia Sailing Days, oczywiście w Gdyni. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obu regatach. Do zobaczenia !

Zapraszam do zapoznania się z Wynikami


BłażejTydzień Kiloński


W dniach 23-26.06 odbyły się w Niemczech regaty Kieler Woche klas nieolimpijskich. Była to już czwarta z rzędu edycja, na którą wybrali się polscy zawodnicy klasy Europa, a w tym roku była to rekordowa jak dotąd liczba 10 startujących. Pogoda przeważnie była bardzo deszczowa, a temperatury niskie. Na szczęście w ciągu całych regat pr...zeważał wiatr o sile 4-5Bft, co zapewniało wyraźne warunki. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Marek Kaczmarek z JKW Poznań, który zajął 16. miejsce. Następnym miejscem zajętym przez naszego rodaka było miejsce 23., na którym ukończył regaty Jeremi Zimny z klubu WKŻ Wolsztyn. Na dalszych pozycjach byli kolejno: Łukasz Włoch, Dawid Kania, Martyna Strauchmann, Nicole Rydz, Jarosław Płaszczyca, Ewa Płaszczyca, Bartosz Ptak i Igor Derwich. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wyjazd odbędzie się w jeszcze liczniejszej grupie, a tymczasem czekamy na Nord Cup i Gdynia Sailing Days!

Wyniki dostępne są pod tym adresem:
http://race-results.kielerwoche.de/#!prettyPhoto[iframes]/15/


JagodaZgłoszenia do Mistrzostw Europy Juniorów i Mistrzostw Świata Seniorów


Zgłoszenia na MEJ i MŚ:
W dziale wyniki umieszczone zostały wyniki kwalifikacji.
Na MŚ mogą jechać 3 kobiety i 3 mężczyzn, ma MEJ po 6.
Na MŚ istnieje dodatkowa szansa kwalifikacji poprzez Open Week.
Na obie imprezy zawodników zgłasza PSKE. (na Open Week każdy zgłasza się sam).
Procedura zgłoszeń:
1. Każdy kto chce jechać, najpóźniej do 18 czerwca daje znać e-mailem
do sekretarza PSKE (jarekp@centrume.krakow.pl) podając:
- imię i nazwisko
- rok urodzenia
- nr żagla
- adres
- adres e-mail
- tel kontaktowy.
Uwaga - dane te są niezbędne do wypełnienia formularza - bez nich nie da się zrobić zgłoszenia)

2. MŚ - termin zgłoszeń - 30 czerwca:
Najpóźniej do 26 czerwca, do końca dnia każdy chętny na MŚ wpłaca 1200zł
tytułem wpisowego. Uwaga: 27 czerwca rano pieniądze muszą znaleźć się na
koncie PSKE - przelew należy zrobić odpowiednio wcześniej. W tytule
przelewu podajcie nazwisko.
27 czerwca robię zgłoszenia dla osób które wpłaciły.
Jeśli ktoś by zapłacił, a nie zakwalifikował się, pieniądze zostaną zwrócone (minus opłata za przelew) do 5 lipca.

3. MEJ -termin - 11 lipca
obowiązuje ta sama procedura, z ta różnicą, że wpłaty na konto PSKE do 4 lipca, kwota 800 zł.

4. Osoby które nie wpłacą wpisowego w wymaganych terminach, mogą
zapisywać się we własnym zakresie w miarę wolnych miejsc - w takim
wypadku PSKE ograniczy swoją pomoc do zaświadczenia ze dany zawodnik kwalifikuje się na imprezę.

Poniżej strony imprez (są już zawiadomienia):
MEJ: http://www.travemuender-woche.com/notice-of-race.html
MŚ: http://www.europeclasswc2011.com

Wyniki kwalifikacjiJarek
PSKE na Facebooku !


Ruszyła strona PSKE na facebooku, można na niej dzielić się zdjęciami, filmami, informacjami, wszystkim co pomaga w rozwijaniu się zawodników ! Zapraszamy nie tylko zawodników i trenerów, ale także sympatyków naszej klasy.

Grupę można znaleźć klikając w poniższy baner:


Zawiadomienie o regatach: "Nord Cup"


8-10.07 odbędą się regaty Nord Cup w Gdańsku, Górkach Zachodnich. Mamy nadzieję, że zeszłoroczna frekwencja się utrzyma, a może i nawet powiększy się, dodatkowo mamy nadzieję, że nasi znajomi żeglarze z Czech również zawitają w tych dniach na Polskich wodach.

Proszę zwrócić uwagę, że rejestracja do 22.06 jest tańsza

Nord Cup


Zawiadomienie o regatach: "Puchar Zbąszynia"


Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników klasy Europa na Regaty w Zbąszyniu, które odbędą snię w dniach 25-26.06.2011r.

Zawiadomienie


Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasach nieolimpijskich


W ubiegły weekend odbyły się w Pucku Regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Jak co roku na tych regatach słońca było jak na lekarstwo, przez co towarzyszył nam raczej chłód. Na całe szczęście komisja, w miarę możliwości, puszczała biegi sprawnie, także poza jednym razem nie musieliśmy niepotrzebnie czekać na rozegranie startów. Pierwszego dnia, pomimo konieczności chwilowego odroczenia biegów z powodu słabego wiatru, zrealizowano planowane 3 biegi w szybkim tempie i przy bardzo dobrym wietrze, który pojawił się kiedy tylko zeszliśmy na wodę. Dzięki temu wszystko poszło sprawnie i przyjemnie. Drugiego dnia również udało się rozegrać wszystkie planowane na ten dzień biegi, pomimo osłabnięcia siły wiatru pod koniec ostatniego z planowanych 3 biegów. Niedziela natomiast przywitała nas z rana brzydką pogodą i niemal całkowitym brakiem wiatru. Pełne zachmurzenie i przelotny deszcz nie napawały optymizmem, jednak około godziny 10.00 wiatr zaczął się wzmagać, aby osiągnąć siłę około 3-4Bft. Ostatniego dnia wiatr wiał ze zmienną siłą, jednak nie przeszkodziło to w rozegraniu 2 biegów. Podczas całych regat można było zauważyć wyraźne zmiany w kierunkach, z których wiało, co kilkakrotnie zmuszało komisję do przestawiania trasy bądź linii startu. W ostatecznej kwalifikacji zwyciężył niemal niepokonany Marek Kaczmarek z JKW Poznań, drugie miejsce zajął Jan Pic z ŻMKS Poznań, a na trzeciej pozycji uplasował się zawodnik WKŻ Wolsztyn – Jeremi Zimny. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Martyna Strauchmann z Wolsztyna, drugie miejsce wywalczyła Ewa Pawlaczyk z JKW Poznań, a jako trzecia na podium stanęła Magda Pic z klubu ŻMKS Poznań. Co bardzo pocieszające i motywujące, wysoka frekwencja, jaką zaprezentowali zawodnicy klasy Europa na początku sezonu utrzymała się także i na tych regatach. W Pucku stawiło się bowiem 33 zawodników! Już po raz kolejny udowadniamy tym, że Europa nie jest wymierającą, ale prężnie rozwijającą się klasą w Polsce, na wybór której decyduje się coraz więcej młodych żeglarzy. Następną imprezą, na którą wybierają się nasi zawodnicy są regaty Kieler Woche w miasteczku olimpijskim Kiel w Niemczech. Odbędą się one w dniach 23-26.06. Liczymy, że frekwencja polskich zawodników na tych regatach będzie rosła z roku na rok, bo każdy Tydzień Kiloński jest wydarzeniem, w którym warto wziąć udział, i które zostaje w pamięci do końca życia!

Wyniki

JagodaWiosenny puchar Wolsztyna 2011


W ciągu ostatniego tygodnia odbyły się dwie imprezy –pierwsza miała miejsce w Wolsztynie i była częścią obchodów 20-lecia Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Regaty trwające dwa dni (30.04-01.05) odbyły się przy sprzyjających warunkach – nie brakowało nam ani wiatru, ani słońca. Rozpoczęcie odbyło się w bardzo uroczysty sposób – zaproszono Wolsztyńską Orkiestrę Dętą, nie obyło się bez wielu gratulacji, odznaczeń i wspomnień o początkach klubu. Pierwszego dnia odbyły się 3 z planowanych 5 biegów. Przeprowadzenie ich poszło sprawnie i około godziny 16.00 wszyscy byli już na lądzie. Na wszystkich chętnych tradycyjnie czekał już rozpalony grill i grochówka, które po wysiłku na wodzie bardzo wszystkim smakowały. Pod wieczór wszyscy razem bawili się przy muzyce puszczanej przed DJ’a – duży wkład w tańce tamtego wieczoru włożyli zawodnicy klasy Europa. Ten wieczór, a dla niektórych i noc, były okazją do nadrobienia czasu zimy, w którym to niektórzy nie mieli okazji się spotkać, co dodatkowo wzmocniło integrację i uświetniło zabawę. Następnego dnia start odbył się bez opóźnień, puszczono pozostałe dwa biegi i wszyscy wrócili do klubu, aby zacząć się pakować na następne regaty. Podczas zakończenia wręczono puchary i drobne upominki dla zwycięzców. W klasie Europa byli to kolejno: Jeremi Zimny, Marek Kaczmarek i Jan Pic. W kategorii kobiet (i przy okazji juniorek) miejscowe zawodniczki zatrzymały w klubie wygraną: pierwsza była Martyna Strauchmann, druga Monika Woźna, a trzecia Jagoda Och. Warto zauważyć rosnącą z roku na rok frekwencję żeglarzy wybierających klasę Europa – w Wolsztynie stawiło się ich aż 31!
Następną imprezą, która się odbyła był Wiosenny Puchar JKW, który odbył się w dniach 02-03.05. Pierwszego dnia na start musieliśmy poczekać, ponieważ z początku brakowało wiatru, a później był bardzo zmienny, więc ustawienie trasy było dużym wyzwaniem. Na całe szczęście po jakimś czasie się względnie ustabilizował, więc można było rozegrać zaplanowane na ten dzień 3 biegi. Drugiego dnia nie dopisywała nam temperatura, która sprawiała, że zamarzały dłonie i stopy. Z drugiej jednak strony nie zabrakło wiatru, który pozwolił na sprawne przeprowadzenie pozostałych dwóch biegów, po których wszyscy jak najszybciej wrócili do klubów. Co ciekawe, liczne odkrętki i zaskakujące zmiany spowodowały, że podczas biegów często o wyniku decydował przypadek lub po prostu szczęście któregoś z zawodników. Dowodem na to był fakt, iż po pierwszym dniu prowadzący regaty miał aż 14 punktów, a różnice punktowe w pierwszej szóstce były bardzo niewielkie oraz to, że po drugim dniu, kiedy każdemu odrzucono jedno najgorsze miejsce, w tabeli odbyło się wiele przetasowań. Po przyspieszonym zakończeniu, na którym wręczono puchary dla zwycięzców w klasyfikacji open oraz puchary dla zwycięzców Pucharu Polski 2010 w klasie Europa, wszyscy rozjechali się do domów. W regatach JKW wzięło udział 30 zawodników startujących w naszej klasie, co jest kolejnym dowodem na jej odradzanie się w Polsce – z czego bardzo się cieszymy. Na koniec chciałabym dodać, że regaty w Wolsztynie i Poznaniu były eliminacjami do Mistrzostw Europy Juniorów oraz do Mistrzostw Świata w klasie Europa.
Już w ten weekend w Poznańskim Żeglarskim Ludowym Klubie Sportowym odbędą się regaty o Poznański Puchar Klas, na który serdecznie zapraszamy i liczymy, że frekwencja będzie stale rosła!

Dla zainteresowanych:

Wyniki Wolsztyn
Wyniki Pucharu JKW

JagodaZawiadomienie o regatach Poznański Puchar Klas: Europa, Ok.-Dinghy, Słonka


Żeglarski Ludowy Klub sportowy zaprasza na regaty, które odbędą się na jeziorze kierskim w dniach 07-08.05.2011r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników klasy Europa!

Zawiadomienie


Relacja z regat w Rybniku


W dniach 8-10.04 w Rybniku odbyły się regaty inaugurujące sezon żeglarski. W klasie Europa niestety frekwencja nie dopisała – było nas zaledwie 11, z czego pojawiło się dwóch nowych zawodników reprezentujących miejscowy klub. Na miejscu zjawiła się tylko jedna zawodniczka z Poznania (Asia Małyszka), 6 zawodników z Wolsztyna oraz dwóch braci Sztyk z Gliwic (którzy jak zwykle swoją obecnością uświetnili regaty ;) ). Zawodem dla tych, którzy przyjechali był brak stałych zawodników - z Krakowa czy Poznania. Regaty odbyły się w wyjątkowo ciężkich warunkach – podczas wszystkich 3 dni wiało w okolicach 5-6Bft i cały czas utrzymywała się zaskakująco niska temperatura. Jak na początek sezonu było to spore wyzwanie, ponieważ mało kto był opływany i oswojony z łódką po przerwie zimowej. Wszyscy jednak poradzili sobie z zaistniałymi warunkami, które nie przeszkodziły w rywalizacji (która tradycyjnie była pełna kultury i uczciwości). Na całe szczęście Komisja była wyrozumiała i bardzo sprawnie przeprowadzała biegi, dzięki czemu przemarznięci i mokrzy zawodnicy nie musieli bezczynnie czekać na swoje starty. Pierwszego dnia odbyły się 3 biegi (z czego jeden nieważny z powodu pomylenia trasy), drugiego 3 i trzeciego 2. Ostatniego dnia, tj. w niedzielę na starty musieliśmy trochę poczekać, ponieważ wiatr był zbyt silny, a przychodzące często szkwały przerastały możliwości niejednego żeglarza. Na szczęście pomimo trudnych warunków prawie wszyscy ukończyli regaty cali, zdrowi i bez strat w sprzęcie.
Następne regaty odbędą się kolejno w Wolsztynie i Poznaniu (30.04-01.05 i 2-3.05), na które, mam nadzieję, dotrze większa ilość zawodników. Dodatkową atrakcją regat w Wolsztynie jest fakt obchodów 20-lecia Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, które będą miały miejsce podczas regat. Liczę, że skłoni to niektórych do przybycia i swoją obecnością uświetnią zarówno obchody jak i same regaty!

Przypominam, że wyniki są dostępne tutaj: Wyniki

Jagoda
Wszystkie Newsy .  .  .


Patron Medialny Polskiego Stowarzyszenia Klasy Europa